Liivakast – koht, kus lapse kujutlusvõimel pole piire. Õige liivakasti valimine lapsele on kui kokkamises õigete koostisosade valimine: see nõuab veidi ette planeerimist, kaalutletust ning otsustuskindlust.

Vaatame üle kolm kõige olulisemat asja, mida uue liivakasti valikul silmas pidada:

1. SUURUS LOEB

Kui on küsimus liivakastides, siis suurem pole alati parem. Muidugi soovid, et põnn saaks piisavalt ruumi, et vormida oma liivaseid meistriteoseid, kuid arvesta ka olemasoleva ruumiga. Liivakast, mis neelab endasse terve hoovi, võib kõlada grandioosselt, kuid kui Sa just ei treeni järgmist liivakunstnikku, siis piisab ka mõõdukamast suurusest.

Vali liivakasti suurus, mis mahub mugavalt hoovi, andes samas piisavalt ruumi loovusele. Lisaks ära unusta, et suuremad liivakastid nõuavad rohkem liiva ja nende puhastamine võtab kauem aega!

2. ÕIGE MATERJAL

Liivakastid on erinevad nii kujult kui ka materjalilt, alates klassikalistest puidust disainidest kuni kaasaegsete plastikust imedeni. Kuigi esteetika on oluline (kes ei tahaks ilusat liivakasti?), peaksid turvalisus ja vastupidavus olema Sinu peamised prioriteedid.

Puidust liivakastid on naturaalsemad ja sulanduvad sujuvalt hoovi, kuid ole ettevaatlik pindude ja mädanemise osas. Seetõttu tasub veenduda, et puidust liivakast oleks eelnevalt immutatud. 

Teisalt on plastikust liivakastid kerged, lihtsamini puhastatavad ning sageli saad valida erinevate värvilahenduste vahel, et oma ellu veidi särtsu lisada.

Millist materjali Sa ka ei vali, veendu, et see oleks tugev, lapsesõbralikest materjalidest ja piisavalt vastupidav, et põnni energiapuhangutega toime tulla.

3. ÄRA UNUSTA KATET

Liivakasti puhul koostekvaliteedi järel ehk olulisuselt teine asi – kate. See toimib Sinu liivakasti esimese kaitsejoonena nii ilmastikumõjude (vihm, päike) kui ka uudishimulike naabrikasside vastu. Otsi katet, mida on lihtne peale panna ja eemaldada, eelistatavalt taoline, mis tuleb juba liivakastiga karbis kaasa.

Kate mitte ainult ei hoia Sinu liivakasti puhta ja kuivana mängusessioonide vahel, vaid pikendab ka liivakasti eluiga. Seega otsene rahaline võit!

KOKKUVÕTE

Õige liivakasti valimine pole raketiteadus, tuleb lihtsalt silmas pidada, et valid õige materjali, katte ja suuruse. Hoolikalt valitud liivakast aitab sütitada põnni loovust, soodustada kujutlusvõimet ja pakkuda nutiseadmevaba meelelahutust mitmeteks tundideks.

Viska pilk peale internetikaubamaja pakutavatele liivakastidele SIIN.